Klinika plastické chirurgie Berkova
Brno
Berkova 34
plastická chirurgie
Brno, Berkova
chirurgie
Brno

Plastická operace malých stydkých pysků (labioplastika)

Vypnutí břišní stěny formuje a zeštíhluje část těla mezi hrudníkem a pánví a vylepšuje tak celkový vzhled pacienta. Abdominoplastika redukuje přebytek tuku na břiše nereagující na diety, odstraňuje přebytek kůže po velkém úbytku hmotnosti, nebo zmenšuje a vypíná povislou kůži v souvislosti s její ztrátou elasticity v důsledku stárnutí , nebo řeší povolení a rozestup břišních svalů zejména po opakovaných těhotenstvích.
Cílem labioplastiky je zmenšení malých stydkých pysků, které bývají zvětšené a často i asymetrické. Velké stydké pysky běžně zevní pohlavní ústrojí zcela zakrývají a uzavírají.U některých žen však malé stydké pysky vyčnívají mezi velkými stydkými pysky. Pokud tento tento přesah není příliš velký, tak nemusí vadit ani esteticky, ani funkčně. Pokud však tyto malé pysky vyčnívají příliš, mohou v běžném životě způsobovat značný dyskomfort. Operaci lze provést v lokální anesetzii,a to ambulantně..Pokud žena žádá operaci v celkové anestézii (narkóze) ,zákrok se provádí za jednodenní hospitalizace. Rány jsou sešity vstřebatelným šicím materiálem.Bolestivost po operaci nebývá výrazná, pacientka spíše uvádí pocit mírného pálení v operovnané oblasti.
Po operaci doporučujeme klidový režim 3-5 dní. Zdůrazňujeme nutné dodržování intimní hygieny, sprchování a mytí mýdlem pro intimní hygienu či dobrým a jemným desinfekčním mýdlem po každé návštěvě toalety a krytí oblasti intimní vložkou Dále po dobu hojení nedoporučujeme dlouhé sezení,nošení riflí a těsných kalhot. Hojení velmi závisí na spolupráci pacientky a dodržování všech doporučení lékaře v pooperačním období.Hojení je ukončeno do 10-14 dnů od operace .Menší otoky v této oblasti mohou přetrvávat i po dobu 6 týdnů od operace.Po této době se pacientka může vrátit ke všem běžným denním a sportovním aktivitám a sexuálnímu životu. .